Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

19. června 2017 v 21:02 | Chikulín |  Kritizuju
Takže byla jsem na Pirátech z Karibiku: Salazarova pomsta. Ještě než se do toho pustím, tak musím poznamenat, že se považuju za velkého fanouška této série. Nejen protože Johnny Depp, ale taky protože Johnny Depp. Byla a stále jsem zamilovná jak do Prokletí Černé perly, Truhly mrtvého muže nebo Nakonci světa. Tak i Na vlnách podivna jsem hodnotila dost kladně, i když obsazení nebylo moc podle mého gusta (občas mi nejsou někteří herci moc sympatičtí ale to je bohužel mým osobním vkusem avšak film celkově byl moc dobrý).

Co se týče Salazarovy pomsta, tak první otázka zní: Proč zas změnili v překladu název? Fakt mě to štve. Dobře název Mrtvý muž nevypraví příběhy není úplně cool ale šlo udlěat i jinou alternativu jak v přechozích dílech a né ho měnit komplet. Co se dá dělat.

Dál něco k ději. Může obsahovat spoilery. Syn chce zbavit svého otce prokletí, dcera se snaží zavděčit svému podle ní mrtvému velice vzdělanému otci, kterým se na konci objeví v osobě piráta ve stylu "I am your father" a nakonec již v pořádí třetí kapitán lodi se snaží zabít Jacka Sparrowa, což bohužel už není nic za tak nového. Docela mě zklamalo, že z Jacka udělali nachvíli takovou trosku. A konec ve stylu Rosamunde Pilcher mě teda rozsekal.

Musím taky říct, že jsem očekávala, že tvůrci využijí toho co se jim nabízelo z předchozích dílů a bohužel museli si vymýšlet novoty. Že by Bludní Holanďan nějak zasáhl? Ani omylem. Bohužel se tam objevila i scéna ve které Jack získá svůj kompas. Počkat, není náhodou v předchozích dílech zmíněno, že ho směnil od věštkyně Tio Dalmo?

Co však musím tomuto filmu přiznat je to, že svým vtipem v žádném případě nezklamal. Jack Sparrow to místa rozjel přesně tak, jak jsme byli zvyklí z předchozích dílů a dokázal vybruslit i z absurdních situací. A pro milovníky pyrotechniky jedno velké plus, a to že tam lodě vybuchují jak na běžícím páse.

Musím říct, že herecké obsazení bylo naprosto přesné (teda apsoň podle mého gusta). Javierovi Bardemovi role Salazara sedla absolutně peckově. O Brentonu Thwaitesovi (Henry Turner) a Kaye Scodelario (Carina Smyth) ani nemluvě. Opravdu si myslím, že jim role sedly.

Nemůžu posoudit film na odborné úrovni, avšak pouze z pozice průměrného diváka můžu říct, že to není zrovna nejlepší kousek co jsem kdy viděla ale žádná velká hrůza to taky není. Teď už můžu jen doufat, že příští díl bude o trochu lepší a tvůrci se poučí ze svých chyb, protože pár jich tam rozhodně je.

Těch 129 minut života za to docela i stálo. Nějaký jiný názor? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 D D | Web | 20. června 2017 v 18:20 | Reagovat

Z Pirátů se mi líbil první film, druhý už za moc nestál a po třetím jsem skončil s koukáním úplně. V kině jsem byl naposledy v roce 2013. :D Na nové Piráty bych nešel už z principu a stahovat je také nebudu, ani za to mi nestojí. A zdá se, že jsem se ani tentokrát v odhadu nemýlil, když čtu tvou recenzi. Trochu mě mrzí, že v poslední době nevychází nic, co by mě dokázalo oslovit. A české překlady, natož dabing, to je kapitola sama pro sebe. Před lety jsem viděl rozhovor s jedním českým překladatelem na toto téma a být na té přednášce osobně, musel bych ho něčím praštit.

2 D D | Web | 20. června 2017 v 18:21 | Reagovat

Jinak oceňuji, že jsi kategorii nazvala "kritizuji". Hodně lidí v posledních době nazývá své recenze "hatěním" aniž by chápali, co to slovo znamená.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama